Rozprávkový hotel v Egypte

dovolenka v Egypte

„Zo zimy do tepla“. Toto sme si hovorili s úsmevom na perách pred nástupom do lietadla na dovolenku do Egypta. Smiech nás však prešiel, keď sme do neho nastúpili. Pripomínalo to skôr starú autobusovú karosu. Hmm, že by preto bol ten last minute taký lacný? 🙂 Všetci naokolo sme si popriali šťastný let a naša karosa začala naberať na výške. Počas 4 hodinového letu sme mali v ponuke aj jedlo, ktoré začali podávať až tesne pred príletom. Poriadne vyhladovaní sme si každý vybrali niečo iné, že si to rozdelíme na polovicu. Smiech nás prešiel po druhýkrát, keď sme si jedlá vzájomne menili. Čo čert nechcel, jedno z nich sa nám vyšmyklo z rúk a pristálo rovno v uličke lietadla 🙂 Tento moment tak neušiel ani jednému cestujúcemu na palube.

 

Egypt

Výhľad na egyptskú púšť

 

Pozor na víza

Hneď po prílete sme dostali facku od tepla. Teplomer ukazoval krásnych 30°C, zatiaľ čo na Slovensku bolo pod nulou. Čakalo na nás vybavenie víz, kontrolné opatrenia a potom smer The Grand Resort hotel. Ak chcete ušetriť nejaké to euríčko, tak si dajte pozor, kde budete víza kupovať. Na letisku už čakal milý pán z cestovky, ktorý nás následne všetkých posielal ku okienku cestovnej agentúry. My sme mali to šťastie,  že sme boli poslední v rade a zbadali sme iné okienko, kde víza predávali oficiálne. Nemuseli sme tak čakať v rade a víza nás vyšli o 5 eur na osobu lacnejšie.

 

Pri check-in nám recepčný ponúkol, že za 10 eur  na osobu nám na celý pobyt zariadi izbu s krásnym výhľadom na bazén. Keďže sme mali zabookovanú izbu s výhľadom na ulicu, ani na sekundu sme neváhali a ponuku sme prijali. Radšej si každý večer vychutnávať z balkóna západ slnka, ako sa dívať na zaprášenú ulicu. Však posúďte sami.

 

Egypt

Výhľad z nášho balkóna na západ slnka

 

Tip: Ak raz pôjdete do tohto hotela, booknite si izbu výhľadom na ulicu, ušetrite tak veľa peňazí a pri check-in vložte do pasu 10 EUR a dostanete izbu s výhľadom na bazén 🙂

 

Hotel „Tisíc a jedna noc“

Po check-in sa o naše kufre postarala hotelová služba a my sme sa tak mohli poprechádzať po rezorte. Luxusný hotel postavený v štýle rozprávky „Tisíc a jedna noc“ s úžasnými bazénmi nás chytil za srdce. Vďaka našej nešikovnosti v lietadle nás takmer všetci spoznali a vďaka tomu sme sa zoznámili s novými, príjemnými a milými ľudmi a spoločne si pripili na vynikajúcu dovolenku.

 

Egypt

Hlavný vchod do hotela

 

Egypt

Hotel Tisíc a jedna noc

 

Egypt

Relax

 

Egypt

Prechádzka po rezorte

 

Egypt

Claudia si vychutnáva ranný výhľad z balkóna

 

Nenechajte sa oklamať delegátom

Na ďalší deň sme mali stretnutie s hotelovým delegátom. Veľmi milý Egypťan rozprávajúci po slovensky nám ponúkal rôzne výlety od potápania sa s delfínmi, cez jazdu na štvorkolkách po púšti až po pyramídy. Keďže sme si sem prišli skôr oddýchnuť a nie cestovať,  tak sme si jeho ponuku pozreli len tak zbežne. Aj keď nás niektoré výlety oslovili, cena nás úplne odradila. Počas prezentácie nás viackrát upozorňoval, aby sme nekupovali zájazdy od cudzích na ulici alebo cez rôzne internetové stránky.

 

Tri dni pred odletom sme sa zoznámili s dvoma chalanmi z Nemecka, ktorí práve prileteli. Keďže boli len pár hodín v rezorte, tak sme im to tam poukazovali a spomenuli sme im aj možnosť výletov. Oni nás hneď zabrzdili a dali nám super tip na jednu internetovú stránku, kde si zajednáte výlety za zlomok ceny. Hneď sme si rezervovali jazdu na štvorkolkách po púšti. Náš výlet obsahoval transfer z hotela tam aj späť, 2 hodinovú jazdu na štvorkolkách, jazdu na ťave, čierny čaj a vodnú fajku v beduínskom kmeni a to všetko len za 10 € 🙂 Pre porovnanie, tento istý výlet nám delegát ponúkal za 40 €. Takže to, že nás vystríhal pred kúpou výletov cez internet nebolo preto, aby nás ochránil pred podvodníkmi, ale aby na nás zarobil. Výlet stál naozaj za to. Akurát nás mrzelo, že sme na ďalší deň museli odlietať, inak by sme využili aj ďalšie výlety.

 

Egypt

Každý dostal arafatku

 

Egypt

Púštny pirát

 

Egypt

Detičky sa pri nás cítili očividne spokojne

 

Egypt

Ruky hore

 

Počas tohto týždňa sme si skvelo oddýchli v krásnom prostredí, trošku nás zamrzelo iba to, že sme sa o ponuke lacných výletov nedozvedeli skôr. Každopádne počas odletu sme sa zhodli, že do Egypta sa určite čoskoro vrátime a využijeme celú paletu výletov.

Video z hotela si môžete pozrieť v tomto linku.

 

Ak sa ti tento článok páčil, poteší nás, ak ho pozdielaš a zároveň sa tak podelíš so svojimi kamarátmi o tipy, ako ušetriť pár desiatok eur na dovolenke v Egypte.

Žiadne komentáre

Pridaj komentár