O mne

Kam ideš ?

Túto otázku sa ma moji kamoši a rodina pýtajú ešte skôr, ako sa vôbec pozdravíme. Volám sa Michal, ale všetci ma volajú Mixo. Cestovať som začal pred asi 8 rokmi. Prvou dovolenkou bolo Chorvátsko cez cestovku a už vtedy som zistil, že takéto cestovanie ma baviť nebude. Byť zavretý v rezorte, tlačiť sa pri raňajkách s x ďalšími ľuďmi a mať rovnaký program celé dva týždne, to nie je nič pre mňa. Ďalšiu dovolenku som si už naplánoval sám a zapáčila sa mi tá sloboda. Že môžem ísť hocikam, hodikedy, že nie som viazaný žiadnym rozvrhom, ale som sám sebe pánom. Získal som tak oveľa viac zážitkov. A navyše ma takáto dovolenka vyšla oveľa menej, ako by som zaplatil v cestovke.

 

Na každý výlet bolo potrebné si veľa vecí pozisťovať a to ma dosť bavilo. Hľadať informácie na webe, pozerať fotky a videá, hľadať netypické miesta a ísť mimo turistických chodníčkov. Stálo to nemálo úsilia a povedal som si, že by bola škoda, keby som si to nechal len pre seba. A vtedy sa zrodil nápad na tento blog. Začal som písať o mojich dovolenkách a výletoch a zdieľal užitočné tipy a triky, ktoré som sám využil. Začali ma oslovovať ľudia, aby som im pomohol s ich dovolenkou a k niektorým som sa dokonca aj sám pridal.

 

Po čase ma však písanie prestalo baviť a s blogom som na pár rokov sekol. V dnešnej rýchlej dobe, kedy všetci hovoria len o krátkych videách a reelskach a o tom, že ak v prvej sekunde nezaujmeš, tak si skončil, som sa rozhodol k tomu opäť vrátiť. A možno práve v tej obrovskej záplave reelsiek vynikne takýto obsah. Taký, ku ktorému sa vieš hocikedy vrátiť, ktorý ťa nabudí zbaliť si batoh a vyraziť a ktorý ti na tvojej ceste poradí a pomôže.

 

A ak aj nie, bude to tu ako môj osobný cestovateľský denník, ku ktorému sa budem rád vracať a spomínať na všetko, čo som pri cestovaní zažil.

 

machu picchu

 

Ak máš nejaké otázky, tipy na zaujímavé miesta alebo chceš ísť so mnou na výlet, kľudne sa ozvi.

Alebo mi len napíš, kam ideš.. 🙂

Súhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.