USA roadtrip (6): Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

Z Údolia smrti sme vyviazli živí a zdraví a po dvoch hodinách sme sa už nachádzali v meste hriechu, meste sobášov, meste hazardu, v divokom a bláznivom Las Vegas. Určite sa treba ubytovať na Stripe, tam sa deje všetko podstatné. My sme vychytali super apartmán hneď vedľa hotela Bellagio s dvoma spálňami a dvoma kúpeľňami. Hlavne tú druhú kúpeľňu oceníte, ak s vami cestuje aj nejaká baba 🙂

 

Cesta okolo sveta

Počas prechádzky po Stripe sme zažili malú cestu okolo sveta. Prešli sme okolo egyptskej pyramídy, parížskej Eiffelovky, videli sme benátske kanály, Disneyland aj Sochu slobody. Na čo vlastne človek cestuje po svete, keď všetko môže vidieť na jednom mieste? 🙂 Medzi top atrakcie vo Vegas patrí tancujúca fontána pri hoteli Bellagio. Je jedno, či pozeráte na prvú alebo piatu pesničku, stále je to pecka. Vôbec by nám nevadilo pozerať na ňu aj celú noc. Super výhľad na fontánu, hlavne v noci, je z výšky Eiffelovej veže. Hneď vedľa stojí známy Caesars Palace, kde bývali štyria parťáci z komédie Vo štvorici po opici. Chcete vidieť vybuchnúť sopku? Vo Vegas môžete zažiť aj to, stačí len prísť k hotelu Mirage.

 

Bellagio fontána, jukebox na ulici

Bellagio fontána, jukebox na ulici

 

Benátky v púšti? Vo Vegas nič nie je nemožné

Benátky v púšti? Vo Vegas nič nie je nemožné

 

Dokonca aj pyramídy tam majú

Dokonca aj pyramídy tam majú

 

$$$

Kvôli čomu sa ale chodí do Vegas sú kasína. My sme si najprv zahrali klasické slot machines. Vhodíme jednodolárovku, potiahneme páčku, bubny sa pretočia a … a nič. Tak vhodíme ďalšiu a ďalšiu a ďalšiu a stále nič, žiadny jackpot. Veľké peniaze sa dajú vyhrať aj na rulete alebo pokeri. A navyše, keď hráte, dostávate drinky zadarmo. To by sme ale neboli my, aby sme zase niečo neposrali. Tetuška pri stole si pýta ID kartu, podávame občiansky, ale také niečo vraj nepozná. Chce pas alebo vodičák, lenže tie máme na izbe. Takže z pokru nakoniec nič nebolo a milionári sa z nás nestali. Bez vodičáku alebo pasu si tam ani neprdnete.

 

Padne ten jackpot?

Padne ten jackpot?

 

Rovnako ako vnútri to žije aj vonku na ulici. V noci sú ulice vysvietené miliónmi svetiel a neónov, blikajúcimi reklamami a plné turistov a pouličných umelcov. Ak vás o peniaze neošklbalo kasíno, budú sa o to snažiť podnikavci v rôznych kostýmoch od Elvisa, cez striptérky až po transformera. Za fotku s nimi im nestačí dať len dolár. Jura vyšla taká fotka len na 8$. Mal šťastie, že mal vo vačku nejaké drobné a nevytiahol peňaženku. Ak ju pred nimi vytiahnete, hneď si pýtajú minimálne 20$.

 

Fontána, ktorá vie spievať aj tancovať

Fontána, ktorá vie spievať aj tancovať

 

Nočný New York

Nočný New York

 

Fotka za všetky drobné

Fotka za všetky drobné

 

Las Vegas je centrum zábavy. Nájdete tu všetko na čo si pomyslíte. Zo dňa na deň sa môžete stať boháčmi, alebo prehrať aj gate. Ani nie dve minúty sme sledovali týpka pri blackjacku, ktorý za ten čas prehral vyše 700 dolárov. Ale nerobil si z toho ťažkú hlavu. Nie nadarmo má Vegas aj prívlastok mesto stratenej výplaty. Pokiaľ máte peniaze, nudiť sa tu určite nebudete. My sme však nemali v pláne stráviť celú dovolenku v kasíne alebo na diskotéke, takže jeden deň a jedna noc nám na Vegas bohato stačili.

 

Good bye Vegas

Žiadna návšteva Las Vegas by nebola kompletná bez fotky pri slávnej tabuli s nápisom Welcome to Fabulous Las Vegas. Tabuľa víta turistov už od roku 1959, s nami sa však lúčila. Už z rána tam bol dosť dlhý rad a nechcelo sa nám v ňom stáť hodinu a popri tom počúvať nevydarené karaoke Elvisa. Tak sme všetkých obehli a keď sa menili ľudia, rýchlo sme si spravili fotky aj my.

 

Good bye Fabulous Las Vegas

Good bye Fabulous Las Vegas

 

Pred odchodom sme sa ešte zastavili v „all you can eat“ reštike, kde sme sa za 10$ najedli do prasknutia. Boli tam krásne vidieť stravovacie návyky Američanov, kde sme sa pri stánku so zeleninou striedali len my a pri sladkostiach sme si museli vystáť rad. Takto najedení sme sa opäť mohli vydať na cesty. Tentoraz do neďalekého štátneho parku Valley of Fire.

 

Ďalšie fotky aj v galérií.

Možno ťa zaujmú aj tieto články

Žiadne komentáre

    Pridaj komentár