Mojich TOP 5 miest s najkrajším výhľadom na Calgary

Výhľad na Calgary z apartmánu

Calgary je najväčšie mesto v kanadskej provincii Alberta. Leží na úpätí kanadských Rockies a je domovom najväčšej ródeo šou na svete – Calgary Stampede. Dlhodobo sa umiestňuje na popredných miestach v rebríčku najlepších miest pre život. Má všetko, čo od veľkomesta očakávate: obchodné centrá, kvalitné kaviarne a reštaurácie, múzeá, parky, športové tímy a nekonečné možnosti zábavy.

V Calgary som býval viac ako mesiac a tu je zoznam mojich 5 najobľúbenejších výhľadov, ktoré by nemali chýbať ani vo vašom itinerári.

 

Scotsman’s Hill

Ak by som mal vybrať len jedno miesto, tak toto je ono. Scotman’s Hill je jeden z najpopulárnejších výhľadov a môj najobľúbenejší. Ponúka nezabudnuteľný pohľad na panorámu mesta, hokejový štadión Saddledome, Stampede a v pozadí vidieť aj Skalisté hory. Je to tiež najlepšie miesto na sledovanie ohňostrojov počas Stampede. A predstavte si, že bývate v jednom z tých pekných domov na Salisbury Av SE a máte takýto výhľad deň čo deň 🙂

 

 

Crescent Heights Lookout Point

Pozdĺž cesty Crescent Road NW vedie kilometrový chodník, z ktorého máte nerušený výhľad na panorámu Calgary, rieku Bow, ostrov Prince’s Island, ikonický most Peace Bridge a aj tu v pozadí vidieť pohorie Rockies. Nachádza sa tu veľa lavičiek, na ktorých si viete vychutnať kávu alebo čaj a kochať sa nádherným výhľadom. Je to tiež obľúbené miesto pre bežcov.

 

 

Mt Pleasant View Point

Podobný výhľad ako Crescent Heights, len z inej perspektívy, ponúka výhľad Mt Pleasant, ktorý sa nachádza v Rotary parku. Nedá sa sem priamo dostať autom, takže je to bezpečné miesto aj pre rodiny s malými deťmi.

 

 

Hillcrest Avenue

Pozdĺž ulice Hillcrest Avenue sa nachádza malý park a záhrada, odkiaľ je krásny výhľad na celé centrum Calgary a na štvrte Beltline a Mission. V tichej lokalite sa nachádza aj pár lavičiek, kde si môžete užívať výhľad a nikto vás pri tom nebude rušiť.

 

Výhľad pri Memorial Drive

Nie veľmi známe miesto (ak vôbec) je kúsok od vlakovej zastávky Barlow Max Bell Station pozdĺž cesty Memorial Drive. Ponúka panoramatický výhľad na celé mesto a v pozadí sa vám za pekného počasia ukážu aj Skalnaté hory. Ráno sa svetlo z vychádzajúceho slnka pekne odráža od vysokých mrakodrapov.

 

 

BONUS: výhľady v Saddledome

Pre hokejových fanúšikov sa ten najkrajší výhľad v Calgary bude pravdepodobne ukrývať na štadióne Saddledome. Je to domovská aréna miestnych „Plameňov“ a ich zápas by ste si nemali nechať ujsť, aj keď nie ste práve fanúšik hokeja. Sedel som tam skoro v každej sekcii a poviem vám, stojí to za to 🙂

 

 

Ktorý výhľad si pri návšteve Calgary nenecháte ujsť?

 

Možno ťa zaujmú aj tieto články

Žiadne komentáre

    Pridaj komentár