USA roadtrip (7): Prekvapivý Valley of Fire

Valley Of Fire

Z Las Vegas sme mali namierené do Národného parku Zion a po ceste sme sa ešte chceli na chvíľu zastaviť v štátnom parku Valley of Fire. Nakoniec sa z tej chvíľky stal pol deň. Valley of Fire, vzdialený hodinku od Vegas, bol park, ktorý nás prekvapil asi najviac. Absolútne nič sme od neho nečakali a nakoniec sme boli veľmi milo prekvapení. Rozlohou je v porovnaní s blízkymi národnými parkami iba trpaslík, no je to najväčší a najstarší štátny park v Nevade.

 

Na vstup tu neplatí pas America the Beautiful, ale pri vstupe do parku sa platí 10$ na auto. Najprv sme sa zastavili pri Atlatl Rock, kde sa na skale nachádzajú staroveké indiánske kresby, tzv. „petroglyfy“. Celkom pekne vedeli v tej dobe maľovať 🙂 Hneď po vystúpení z auta sme sa museli namazať opaľovacím krémom, lebo slnko už riadne pripekalo. Kúsok vedľa sa nachádzajú aj dva kempy a ak sa sem ešte niekedy vrátime, rozhodne v jednom z nich ostaneme aj na noc.

Ako sme tak pokračovali ďalej po výhliadkovej ceste, narazili sme aj na skalnatý oblúk Arch Rock. Ako aj iné ďalšie oblúky v parku, aj tento je veľmi krehký, takže žiadne lezenie po ňom nehrozí. Na ostatných miestach to však zakázané nie je a aj sme to patrične využili. Vybláznili sme sa tam ako malé deti na preliezkach. Po pár hodinách lezenia po skalách, behania a objavovania sme išli preskúmať aj ďalšie veci, ktoré tento park ponúka.

 

4000-ročné indiánske maľby

4000-ročné indiánske maľby

 

V pozadí vidieť kemp, kde budeme nabudúce spať

V pozadí vidieť kemp, kde budeme nabudúce spať

 

Povedzte sýýýr

Povedzte sýýýr

 

Poď, vylez hore

Poď, vylez hore

 

Arch Rock, šplhanie na oblúk je zakázané

Arch Rock, šplhanie na oblúk je zakázané

 

Ďalšou zastávkou bol kaňon White Domes. Už cesta k nemu bola delová. Možno to bolo aj tým, že sme si o tomto parku nič dopredu nezisťovali a nevedeli sme čo čakať a tak sme iba s otvorenými ústami sledovali okolitú nádheru. Chodník ku kaňonu začína na pomerne veľkom parkovisku. Je to vlastne okruh, takže na konci sa zase dostaneme naspäť na parkovisko. A aj tu sme si užili lezenie a šplhanie po skalách a stenách úzkeho kaňonu.

 

Krátka, ale krásna túra ku kaňonu White Domes

Krátka, ale krásna túra ku kaňonu White Domes

 

Kaňon White Domes

Kaňon White Domes

 

Spidermani

Spidermani

 

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

 

Jedinú túru, ktorú sme si dopredu pozreli, bola túra k Fire Wave. Odbočka sa nachádza na ceste z White Domes, ale trafili sme ju až na tretíkrát 😀 Z parkoviska nás už potom správnym smerom naviedla ceduľa. Cesta k Fire Wave je celkom jednoduchá, pokiaľ teda nepraží slnko, lebo po ceste nie je žiadny tieň a tiež ponúka parádne výhľady na skalnaté útvary všetkých možných farieb. Treba si pripraviť dostatok pamäte vo foťákoch a mobiloch 🙂

 

Fire Wave

Túra na Fire Wave

 

Fire Wave

Fire Wave a 50 odtieňov červenej

 

Poslednou zastávkou v parku bola slonia skala Elephant Rock. Nachádza sa pri východe a veľa ľudí prejde okolo, aby vôbec vedeli, že niečo také tam je. My však máme Mixa. A ten vie 🙂 Či je na tejto skale lezenie zakázané alebo nie, nevieme. Žiadnu tabuľku so zákazom sme si nevšimli a niektorí z nás sa tak vyškriabali až hore. Avšak samozrejme s ohľadom na bezpečnosť, nie našu, ale sloniu.

 

Slonia skala

Slonia skala

 

Pozdrav z Valley of Fire

Pozdrav z Valley of Fire

 

Pri východe z parkoviska sme sa ešte míňali so žltým Lamborghini. Keby išli našim smerom, tak si s ním strihneme jeden závod, no mali to namierené opačným smerom a tak sme sa vydali do ďalšieho parku – tentokrát do Zionu.

 

Štátny park Valley of Fire je často prehliadaný, no o to krajší a zaujímavejší. Ak budete vo Vegas a budete unavení zo všetkých tých svetiel, hluku a pokrových stolov, navštívte tento park. Je to len na skok a pritom je to úplne iný svet. Svet, ktorý stojí za návštevu.

 

Oveľa viac fotiek nájdete v galérií..

Možno ťa zaujmú aj tieto články

Žiadne komentáre

    Pridaj komentár